راهنمای خرید بهترین سرویس روتختی و معرفی انواع مختلف آن

این بدان معناست که به همان اندازه که به تخت خواب اهمیت می دهیم و برایمان مهم است، باید به کیفیت و مدل روتختی نیز دقت داشته باشیم. به طور کلی این طرح ها در دسته بندی های مختلفی همچون مدرن، کلاسیک، اسپرت قرار می گیرند. جنس پارچه به کار رفته در طراحی روتختی در طول عمر آن، ظرافیت و زیبایی محصول و حتی قیمت محصول تاثیر مستقیم دارد. پارچه پلی کتان خوبی های پلی استر و کتان را با هم دارد. تفاله بامبو در ترکیب با مواد شیمیایی به پارچه تبدیل می شود. برای سفت کردن لحاف در درون کاور معمولاً دو بند جهت گره زدن کاور به لحاف دوخته می شود تا با گره زدن آن بندها به کاور از جابه جایی لحاف داخل کاور جلوگیری شود. اندازه سرویس انتخابی شما بسته به سایز سرویس خوابتان است؛ یعنی اگر تخته خواب شما ۲ نفره می باشد، باید از سرویس لحاف و روتختی استفاده کنید که در اندازه دو نفره طراحی شده اند و اگر هم سرویس خواب تک نفره ای دارید، توصیه می کنیم از ست هایی که مناسب ۱ نفر هستند، بهره گیری نمایید. در هنگام خرید سرویس روتختی، به این نکته توجه کنید که بالشت وجود ندارد و روبالشی به تنهایی به شما ارائه می شود.

در زمان خریداری سرویس های روتختی، ممکن است این اجزاء با هم متفاوت باشند و تمام آن ها در بسته بندی دریافت شده نباشد. آن چه در این جا اهمیت دارد، سلیقه شما درانتخاب روتختی می باشد. به جنس روبالشتی اهمیت بسیاری بدهید؛ زیرا این محصول علاوه بر اینکه با پوست صورت شما در ارتباط است؛ نیاز است به دفعات بیشتری مورد شست وشو قرار بگیرد. در تخت های دو نفره با عرض 140-160 و 180 و در مدل های یک نفره تخت با عرض 90 و 120 قابل سفارش می باشد. اولین نکته ای که در راهنمای خرید روتختی ذکر شده، توجه به سایز تختخواب شماست؛ چرا که اگر بدون توجه به سایز تخت اقدام به خرید روتختی کنید، ممکن است سایز روتختی خریداری شده، با سایز تختخواب شما همخوانی نداشته باشد. در این بخش از مقاله تصمیم داریم 4 نکته ی طلایی را مطرح کنیم که شما در حین خرید رو تخت حتما باید مد نظر داشته باشید و در هنگام خرید از آن ها غافل نشوید! البته در برخی از این ست ها اجزای دیگری نیز اضافه می شود. در صنعت کالای خواب به لحاف های کاور شده، اصطلاحاً لحاف های کاوری می گویند. لحاف رو تختی ها معمولا به صورت سرویس کامل هستند که شامل یک عدد لحاف به همراه کاور دوخت شده به لحاف، ۴ عدد روبالشتی، رویه کوسن و ملحفه روی تشک می باشند.

یک یا چند عدد کوسن جلوه ظاهری را دستخوش تغییر قرار می دهد. در سرویس های روتختی، یک یا چند روکوسنی برای زیباتر به نظر آمدن سرویس خواب شما قرار داده می شود. روتختیهای تک نفره و دونفره در قیمتها و کیفیتهای متنوعی موجود هستند که قیمت روتختی با توجه به کیفیت و طرح متفاوت است. سرویس های روتختی بسته به یک نفره و دونفره بودن و جنسیت افراد، دارای طرح های مختلفی می باشد. رو تختی ها طبق اندازه تخت خواب ها به دو دسته رو تختی یک نفره و رو تختی دونفره تقسیم می شود. سرویس روتختی که به عنوان ست روتختی نیز معرفی می شود، وسیله ای می باشد که بر روی تخت خواب قرار می گیرد و باعث زیبا تر شدن آن می شود. این دسته از روتختی ها را می توانید در لباس شویی بشویید یا به خشک شویی محل بسپارید؛ مگر این که تولید کننده توصیه ویژه ای در این زمینه داشته و روی محصول نوشته باشد. در نگاه اول، به نظر می رسد که استفاده از فیبر چوب برای تولید ملحفه، برای محیط زیست و همینطور خانه ها مزیت دارد؛ اما فیبر چوبی توسط مواد شیمیایی اشتعال زا به قطعات کوچک تر تقسیم می شود و در نتیجه پارچه بوجود آمده به آسانی تجزیه نمی شود.

علاوه بر آن بافت آن نیز نباید به گونه ای باشد که حساسیت های پوستی را در شما به وجود آورد و بافت آن نیز نباید بیش از حد ضخیم باشد که در هنگام خواب، پوست شما را بخراشد و در آن احساس ناراحت داشته باشید. تخت های دو نفره در ابعاد استانداردی تولید می شوند اما اگر بخواهید تخت یک نفره بگیرید یا سرویس روتختی اسپرت را مد نظر داشته باشید، باید حتما به ابعاد سرویس روتختی اسپرت خود دقت کنید. همچنین قبل از خرید از سایز تختتان و تناسب سایز تخت با سایز روتختی ای که می خرید مطمئن شوید و سپس نسبت به خرید اقدام فرمایید. اجزای سرویس های روتختی شامل کاور ملحفه تشک، کاور ملحفه لحاف، کاور بالشت (رو بالشی)، کاور کوسن، لحاف، پیکه (روانداز تابستانی)، کاور دورچین تخت خواب می باشند. با توجه به تعداد بالشت ها در سرویس خواب، شما نیاز به روبالشتی دارید که همان کاور برای بالشت است. 6. جنس پارچهی روتختی و جنس الیاف درون لحاف روتختی تأثیر زیادی بر قیمت آن میگذارند، پس قطعاً وقتی کالایی ارزان قیمت باشد، پارچه و الیاف مرغوبی در آن استفاده نشده است. در لحاف ها به طور معمول یک یا هر دو سمت آن ها دارای طرح است.

دیدگاهتان را بنویسید