راهنمای خرید بهترین سرویس روتختی و معرفی انواع مختلف آن

لحاف روتختی به راحتی مرتب می شود و برای شست وشو بهتر است به سراغ خشک شویی رفت. روتختی طرحدار بهتر است یا ساده؟ اگر هر دو سمت لحاف از پارچه سفید و بدون طرح باشد، نام آن لحاف لایت است. اگر لکه روغن از طریق بدن باشد، میتوانید با مواد شوینده آن را پاک کنید. البته اینکه بتوانیم کالای خواب مناسب خود را از نظر ابعاد، دکوراسیون سرویس خواب و استاندارد فیزیکی بدن خود انتخاب کنیم، نیاز است که شناخت خوبی از انواع روتختی ها داشته باشیم. به جنس کاور لحاف توجه ویژه ای داشته باشید زیرا این کالای خواب با پوست بدن شما در تماس است. به طور کلی روتختی با لحاف تفاوت دارد و از ویژگی های آن ها می توان به سبک وزن بودنشان اشاره کرد. در صورتیکه شما تخت بزرگتر یا کوچکتر از این اندازه داشته باشید می بایست اقدام به سفارشی سازی اندازه روتختی نمائید.لازم به ذکر است در صورت تغییر اندازه روتختی تنها ملحفه تشک قابل تغییر است و اندازه لحاف هیچ تغییری نخواهد کرد.

مطلوب ترین جنس سرویس رو تختی دخترانه نخی است که افزون بر شستن سریع و راحت به هیچ وجه حساسیت ایجاد نمی کند هوا از بین الیاف آن به راحتی عبور کرده و سبب تعریق نمی شود و از عمده ترین خصوصیات آن می توان به نرم و لطیف بودن آن اشاره کرد. سرویس های روتختی دو نفره در مدل های 4 تکه ، 6 تکه و 8 تکه عرضه می شوند. قیمت هر مدل با توجه به چند تکه بودن آن ، ابعاد و کیفیت روتختی متفاوت است. بزرگترین خوبی روتختی کاوری این است که کاور آن را هر زمان خواستید در لباسشویی میشویید. در این زمان که شما نیازی به پتو یا لحاف ندارید، می توانید از ملحفه روانداز با طرح های زیبا استفاده کنید. در زمان خریداری سرویس های روتختی، ممکن است این اجزاء با هم متفاوت باشند و تمام آن ها در بسته بندی دریافت شده نباشد. در هنگام خرید روتختی دقت کنید که محصول دارای چین خوردگی یا برآمدگی در قسمت سطحی نباشد. حتما به جنس روتختی توجه داشته باشید، سعی کنید به سراغ خرید جنس های مرغوب و باکیفیت بروید، از قبیل: ساتن و ابریشم که نرم و لطیف هستند و خواب را برای شما لذت بخش می کنند.

یکی از انواع جدید روتختی های مورد استفاده مصرف کنندگان این روزها روتختی های سه بعدی هستند که به دلیل طرح ها و رنگ های مورد استفاده در آن ها بسیار این روزها مورد توجه قرار گرفته اند. این کاورها در مدل ها و طرح های سه بعدی و ساده در بازار موجود است. برای اتاق های کوچک بهتر است طرح و مدل ساده بکار ببرید. بههرحال هیچ فرمولی وجود ندارد که بگوییم روتختی کاوری بهتر است یا لحاف روتختی. لحاف داخل روتختی ثابت نیست و حرکت می کند. شست وشوی روتختی پلی کتان پیچیده نیست و در لباس شویی شسته می شود. روتختی ساتن پلی استر را می توانید در لباس شویی بشویید. در صورتی که روتختی ساتن به اتو نیاز دارد، اتو را روی دمای بسیار پایین تنظیم کنید. هنگامی که دو جنس ساتن و پلی استر با هم ترکیب می شوند، پارچه ساتن پلی استر شکل می گیرد. چروک نمی شود و سر و شکل قشنگی دارد. بافت این مدل پارجه ها به گونه ایست که آلودگی در روزنه های آن گیر نمی کند و با شستشو به وسیله مواد شوینده روتین و در دسترس، به راحتی تمیز می شود. خوبی دیگر روتختی ابریشمی این است که چروک نمی شود.

میکروفیبر اغلب بافت متراکمی دارد و دوامش زیاد است. روتختی پلی استری گرمای بیشتری در خودش نگه می دارد. پارچه پلی کتان مقاوم است. پلی استر در مقایسه با جنس های دیگر گران نیست. بد نیست بدانید توجه به طرح سرویس لحاف و روتختی که قصد خرید آن را کرده اید، کاملا سلیقه ای بوده و تنها بسته به نظر و انتخاب شخصی و یا مشترک شما با همسرتان دارد. یکی از مهمترین ویژگی ها در خرید روتختی عروس و سرویس خواب های دونفره ، جنس پارچه روتختی است. تختخواب یکی از مهمترین وسایل خانه است که روز خود را از آنجا آغاز میکنیم و شب را آنجا به پایان میرسانیم، بنابراین روتختی یکنفره و دونفره شما باید همیشه تمیز باشد. این مورد کاملا سلیقه ای است، ممکن است شما به ترکیب چند رنگ علاقه داشت۶ باشید و یا این که تک رنگ را ترجیح دهید، به هرحال انتخاب رنگ نکته ی مهمی است. برای مثال در سایت ژینال علاوه بر روتختی های عروس ترک که فوق العاده با کیفیت هستند، روتختی های اسپرت بسیار شیکی قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید