روتختی کودک و نوجوان، انواع ست روتختی

ست روتختی دونفره کاتن باکس 6 تکه است و شامل روکش لحاف، ملحفه، رو بالشی است. ملحفه کشدار: این تکه از محصول به صورت یک روکش برای تشک شما می باشد که هر 4 گوشه آن کشدوزی شده است تا تشک شما را تا ارتفاع 35 سانتیمتر کامل پوشش دهد و دیواره ی تشک شما را بپوشاند و علاوه بر آن به راحتی قابل شستشو می باشد. در قدیم، زنان شمالی این چادرشبها را هنگام شالیکاری به کمر خود میبستند؛ هرچند امروزه کاربردهای جدیدی از جمله رومیزی، پرده، روتختی و غیره پیدا کرده است. طرحها و نقوش این سفالها کاملا هندسی و شبیه به نقوش سفالهای ماقبل تاریخ و آغاز دوره تاریخی است. تکه هایی که در روتختی استفاده میشود شامل کاور لحاف است که شبیه کیسه بوده و لحاف درون آن قرار میگیرد این کاور با زیپ یا دکمه بسته میشود. یک یا چند عدد کوسن جلوه ظاهری را دستخوش تغییر قرار می دهد. زیرا در تماس مستقیم با بدن می باشد و یک یا دو طرف آن طرح دار خواهد بود.

معمولا لحاف ها نیز یک یا دو طرفشان طرح دار می باشند اما اگر هر دو طرف لحاف بدون طرح و سفید رنگ بود به آن لحاف لایت می گویند. روتختی عروس ایرانی یا خارجی؟ هنر منبتکاری یکی از هنرهای دستساز ایرانی با قدمت حدود 1500 سال است که طبق مدارک تاریخی، شهر آباده خاستگاه آن بوده است. گلیم شیریکی پیچ از شاخصترین دستبافتههای زنان روستایی و عشایری شهرستان سیرجان به حساب میآید که یک دستبافته ذهنی است و نمادها و نقوش آن بدون نقشه و با الهام از زندگی اطراف است. این شهر در سال 1397 به عنوان شهر جهانی زیلو ثبت شد. شهر شیراز که با داشتن جاذبههای تاریخی، فرهنگی، ادبی، مذهبی و طبیعی جزو مقاصد برتر گردشگری ایران است با داشتن 80 نوع رشته مختلف صنایع دستی در سال 1398 به عنوان یکی دیگر از شهرهای ایران در فهرست جهانی شهرهای صنایع دستی ثبت گردید. شیک و تک با در نظر گرفتن همه موارد علاوه بر ارائه انواع روتختی ترک و روتختی ایرانی باکیفیت سعی کرده است تنوع بسیار زیادی نیز در مدل های روتختی به شما عرضه نماید تا بتوانید مطابق با سلیقه خود و بدون نگرانی از جنس روتختی اقدام به انتخاب و خرید روتختی نمائید.

ملایر که در استان همدان قرار گرفته است از قدمت زیادی در زمینه تولید مبلمان سنتی و منبتکاری برخوردار است که در سال 1398 در فهرست جهانی شهرهای صنایع دستی ثبت گردید. ثبت جهانی شهرها و روستاهایی که دارای صنایع دستی خاص و منحصربهفردی بوده و از فرهنگ غنی برخوردار هستند، باعث میشوند که این شهرها و روستاها بیشتر و بهتر دیده شوند و پتانسیلها و ظرفیتهای آنها به بهترین شکل معرفی گردند. بهتره که روتختی رنگی متفاوت از رنگ سرویسخواب داشته باشد . بافت گلیم در سیرجان که با استفاده از پشم و مواد طبیعی و گیاهی بافته و رنگ میشود، پیشینهای تاریخی دارد. از این رو نمی توان قیمت روتختی ساده را به صورت ثابت اعلام کرد. دختر های جوان و نوجوان همیشه به روتختی هایی با رنگ صورتی و مدل های عروسکی ، میوه ای، گل و قلب علاقه دارند. انتخاب این مورد به سلیقه شما بستگی داره ولی باز هم نوع سرویس ها و وسایل باید در نظر گرفته بشه روتختی های طرح دار و شلوغ اتاق را جلوه دار نشون میدن و روتختی های تک رنگ نیز ساده و شیک هستند. روتختی که رنگ تند و تیره یا طرح شلوغی دارد، فضای اتاق را کوچکتر نشان میدهد.

کلاش، گیوه محلی یا همان کفش مختص استان کردستان است که قدمتی بیش از 1000 سال دارد و بهصورت دستی با مواد طبیعی و بدون استفاده از هرگونه مواد صنعتی و آلاینده تولید میشود. اما این نوع از رو تختی ها به علت استفاده از الیاف کتان در آن ها، قیمت نسبتا گرانی دارند. منسوجات سنتی نخی، ابریشمی و کتان مانند شال سر، سفره نان، تنپوش، حوله دست و صورت، حوله آشپزخانه، چادر شب و دستمال جیبی در خراشاد با ابزارهای خاص سنتی تهیه میشوند. هنر پارچهبافی سنتی یا همان توبافی قدمتی دیرینه در خراشاد که یکی از روستاهای بیرجند و خراسان جنوبی است، دارد. روستای خراشاد در سال 1397 توانست با نام روستای جهانی توبافی در فهرست شهرهای جهانی صنایع دستی ثبت شود. ثبت گردیده است. در این شهر علاوه بر تولید انواع صنایع دستی، آموزشگاهها و دانشگاههای متعددی به آموزش ساخت این صنایع دستی و هنرهای مختلف میپردازند. کلپورگان روستایی در 25 کیلومتری شهر سراوان استان سیستان و بلوچستان است که سفال آن بخاطر طرح های خاص و اصیل و همچنین تولید به روش سنتی و بدون چرخ سفال، شهرت یافته است. پسرها معمولا طرح های اسپرت و ساده روتختی را می پسندند و معمولا به دنبال روتختی هایی با رنگ های مشکی، سورمه ای، آبی، قرمز، زرد و طوسی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید