راهنمای خرید بهترین سرویس روتختی و معرفی انواع مختلف آن

بنابرین در حین انتخاب کیفیت پارچه و دوخت روتختی را در اولویت قرار دهید. هم چنین روتختی را می توان مجموعه ای کامل از هر آن چه برای تخت خواب لازم است، دانست. اگر داخل پارچه ملحفه ای را با الیاف پشم شیشه یا هر الیاف دیگری پر کنیم و مجموعه حاصل را طوری بدوزیم که الیاف از کاور جدا نشود به آن لحاف می گوئیم. حتی الامکان روتختی توسط خودتان شسته نشود، برای تمیز کردن آن می توانید، روتختی را به خشکشویی بدهید، فقط تاکید نمایید که با آب سرد شسته شود تا در سایز آن تغییری ایجاد نشود. بعد از هربار استراحت بر روی تخت، کاملا روتختی را مرتب کنید، تا چروک نشود. در نهایت، روتختی ای انتخاب کنید که سازگار با تمام المان های اتاق خوابتان باشد و فضای مناسبی برای استراحت شما به وجود آورد. البته همین رو تختی های یک نفره و دو نفره نیز سایز های مختلفی دارند و می توانند متناسب با تخت شما ست شوند و با خیالی راحت آن ها را خریداری بفرمایید.

ولی باید طوری طرح و رنگ آن را انتخاب کرد که اتاق خواب را جمع و جور نکند، برای بزرگنمایی بیشتر اتاق باید از طرح های ساده و رنگ های تک رنگ استفاده شود. این نوع از روتختی ها کیفیت و مقاومت بسیار بالایی دارند و عمری طولانی را برای شما تضمین می کنند. حتما به جنس روتختی توجه داشته باشید، سعی کنید به سراغ خرید جنس های مرغوب و باکیفیت بروید، از قبیل: ساتن و ابریشم که نرم و لطیف هستند و خواب را برای شما لذت بخش می کنند. 40 سانتیمتر می باشند که داخل این کوسن ها با الیاف سیلیکونی پر شده است و قابلیت شستشوی کامل رویه و مغذی را داخل ماشین لباسشویی فراهم آورده است. ۵۰ سانتی متر تولید می شوند و اگر داخل آنها را با داخلی مناسب پر کنید می توانند به شکیل تر شدن تخت خواب شما کمک کنند. از پریدن و یا بازی کردن کودکان بر روی تخت جلوگیری کنید، چون روتختی صدمه می بیند و ممکن است پاره شود. جنس روبالشتی ها هم از جهت اینکه سر بر روی آنها قرار می گیرد و هم از جهت اینکه بیشتر از سایر تکه ها شسته می شوند از اهمیت بالایی برخوردار هستند.

قبل از اینکه نسبت به خرید روتختی اقدام کنید، حتما اندازه ی تختتان را بدانید، تا متوجه شوید که روتختی شما چه سایزی باید باشد. علت اینکه می گوییم خودتان اقدام به شست و شوی آن نکنید، سنگین بودن روتختی است، ابریشم یا کتان وقتی با آب برخورد می کنند، شستن آنها سخت می شود. 2. جنس پارچه استفاده شده در روتختی و جنس الیاف استفاده شده در لحاف روتختی بر قیمت آن تأثیر زیادی دارد. میکروفیبرها از پارچههای قابل تنفس بهحساب میآیند.اغلب بافت متراکمی دارد و دوامش زیاد است. البته که گذشته از گران بودن، در اثر نور آفتاب صدمه می بیند. در گذشته اکثر خانواده ها برای خواب از لحاف و تشک های سنتی و دست دوز استفاده می کردند ولی با گسترش فرهنگ استفاده از تخت خواب، سرویس های روتختی نیز پای خود را به درون خانه ها باز کردند. یک سرویس یا ست روتختی به مجموعه ای چند تکه ای، دوخته شده از پارچه های ملافه ای، جهت استفاده هنگام خواب بر روی تخت خواب گفته می شود. از میان تکه های لیست شده در زیر، یک سرویس رو تختی می تواند شامل یک یا چندین تکه از آنها باشد.

سرویس رو تختی به عنوان بخشی از کالای خواب انواع مختلفی دارد و دارای تکه های مختلفی می باشد که در این مقاله به طور مفصل درباره هر یک توضیح داده شده است. معمولا لحاف ها نیز یک یا دو طرفشان طرح دار می باشند، اما اگر هر دو طرف لحاف بدون طرح و سفید رنگ بود به آن لحاف لایت می گویند. مطمئنا وقتی کالایی ارزان فروخته می شود پارچه و الیاف نامرغوبی در تهیه آن استفاده شده است. برندهای ترک دارای نام های تجاری معتبری هستند و اگر برند مطرح و با سابقه ای باشد مطمئنا با جستجو در اینترنت اطلاعات برند را خواهید دید بنابراین تنها به صرف اسم روتختی ترک اقدام به خرید نکنید. پس به صرف ارزان بودن، روتختی بی کیفیتی را نخرید. به رنگ روتختی هم دقت کنید تا با استایل اتاق خواب شما همخوانی داشته باشد. دقت کنید که در سرویس های ر وتختی، داخلی بالشت جزء تکه های سرویس نمی باشد و باید آنها را جدا تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید